Адаптація

Адаптація

Адаптація це пристосування організму до нових обставин. Для дитини дошкільний заклад є таким новим, невідомим простором, з новим оточенням,новими взаєминами. Адаптація включає широкий спектр індивідуальних реакцій,характер яких залежить від психофізіологічних і особистісних рис характеру дитини, від сімейного ставлення до цього процесу, від умов перебування дитини  в дошкільному закладі. Тому лише у співпраці батьків педагогів дитячого садка можна полегшити період адаптації для дитини. Адже кожна дитина звикає до дошкільного закладу своєрідно.

Настає час, і перед люблячими батьками, які вирішили віддати свою дитину до дошшкільного закладу в групу раннього віку, та турботливими педагогами постає запитання; як сприйме дитина те, що мама яка була завжди поруч, тепер з,являтиметься лише ввечері, а замість неї потрібно бути з вихователем серед інших хлопчаків та дівчаток,кожен з яких також вимагає уваги? Тобто як відбудеться адаптація до дитячого садка у конкретної дитини?

РОЗКРИЄМО ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГО ПРОЦЕСУ.

Діти 2-3 років вдчувають страх перед незнайомими людьми і новими ситуаціями спілкування. Саме ці страхи і є однією з причин важкої адаптації дитини в групі.

Відповідно дитина отримує стрес, і це призводить до того що вона стає збудливою, плаксивою. Це негативно впливає на захисні сили дитячого організму,тому дитина в цей період частіше хворіє. Існує закономірність: чим більше розвинутий емоційний зв’язок з матір,ю, тим важче відбуватиметься адаптація. Для емоційно нерозвинених дітей адаптація,навпаки відбувається легшще — у них немає сформованої прихильності до матері.

Важко звикають до дошкільного закладу єдині в сім’ї діти, особливо ті, якими дуже опікуються,залежні від мами, ті,які звикли до постійної уваги,невпевнені в собі.